W jakim wieku zacząć naukę języka angielskiego?

W jakim wieku zacząć naukę języka angielskiego?

Angielski to język, który w obecnych czasach przydaje się w życiu codziennym. Dzięki niemu możemy porozumieć się z wieloma osobami na całym świecie, a także oglądać programy telewizyjne, słuchać muzyki i grać w gry. Kiedy warto zacząć się go uczyć, aby móc się swobodnie komunikować?

Kiedy rozpocząć naukę języka angielskiego?

Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, kiedy najlepiej zacząć naukę języków obcych u dzieci. Warto jednak możliwie jak najwcześniej rozpocząć oswajanie dziecka z obcymi wyrazami. Według niektórych ekspertów warto już na etapie ciąży mówić do dziecka w języku angielskim, gdyż według najnowszych badań dziecko rozpoznaje barwę głosu swojej matki już od 5. miesiąca życia prenatalnego. Na tym etapie można więc czytać maluchowi bajki w języku angielskim.

Już od pierwszych dni po narodzeniu możesz śmiało mówić do malucha w języku angielskim. Mózg noworodka chłonie wszystkie informacje jak gąbka, a osłuchanie się z wyrazami w języku obcym z pewnością zaprocentuje w przyszłości. Do 1. roku życia dziecko słyszy i rozróżnia najróżniejsze dźwięki, dzięki czemu z łatwością przyswaja także obcobrzmiące głoski. Warto w tym okresie zapewnić mu regularny kontakt z językiem obcym.

Etapy nauki języka angielskiego

Etapem, w którym dziecko realnie zaczyna posługiwać się językiem obcym, jest etap przedszkolny. To właśnie w przedszkolu dwulatki i trzylatki zaczynają uczyć się języka w grupie. Bardzo często jest to nauka przez zabawę, dzięki czemu dzieci nie zniechęcają się do nauki – wręcz przeciwnie. Małe dzieci mają też większą zdolność do zapamiętywania nowych słów i powtarzania ich ze słuchu. Nie zastanawiają się także nad tym, czy mówiąc w danym języku, popełnią jakiś błąd.

Dzięki metodzie nauki przez zabawę, dzieci niezależnie od wieku, nie nudzą się podczas nauki języka obcego. W pierwszych etapach nauki języka obcego dzieci uczą się w ten sposób podstawowych słówek. Na kolejnych poziomach metodę tą można wykorzystywać także do nauki zwrotów, a nawet całych konstrukcji gramatycznych. Tym sposobem znika potrzeba zakuwania reguły gramatycznych, a takie zagadnienia jak czasowniki nieregularne nie są dla najmłodszych codziennym problemem.

Jak uczyć dziecko języka angielskiego?

Inną możliwością, którą warto wziąć pod uwagę przy wyborze metod nauki języka angielskiego dla dziecka, jest przedszkole dwujęzyczne. Takie przedszkola są obecnie bardzo na czasie i można je znaleźć nawet w mniejszych miejscowościach. W dwujęzycznej placówce Twoje dziecko będzie miało ciągły kontakt z językiem obcym, dzięki czemu w błyskawicznym tempie oswoi się z językiem.

Warto także spędzać wolny czas z maluchem na wspólnym eksplorowaniu świata języków obcych. Wspólne oglądanie bajek, śpiewanie piosenek oraz czytanie książeczek w języku angielskim może dać świetne efekty. Jeżeli nie czujecie się pewnie w tym języku, możecie także poprosić o pomoc specjalistę – native speakera, który w stu procentach będzie komunikował się z Waszym dzieckiem w języku angielskim.

Artykuł sponsorowany