Najlepsze zabawki dla małych fanów rolnictwa

Najlepsze zabawki dla małych fanów rolnictwa

Twoja pociecha kocha wszystko, co związane ze zwierzętami, życiem na farmie i ogrodnictwem? Zatem zabawki takie jak traktorki, farmy i miniaturowe zwierzątka będą doskonałym pomysłem na prezent dla dorastającego, młodego farmera. W poniższym poradniku postaramy się przedstawić naszą subiektywną listę najlepszych rolniczych zabawek dla maluchów.

Zabawki dla małego farmera – wybór pomagający w rozwoju Twojego dziecka

Zabawki to nieodzowny element prawidłowego rozwoju każdego dziecka. Zabawkowe produkty pobudzające kreatywność jak klocki są tutaj doskonałym przykładem. Badania naukowe pokazują jednak, że wyobraźnia dzieci pracuje najlepiej, jeżeli będzie osadzona w ramach swobodnego eksplorowania jakiegoś tematu lub zagadnienia. Wejście w przysłowiowe buty farmera idealnie wpisuje się w tego rodzaju aktywność. Pozwala odgrywać maluchowi role z prawdziwego życia i kształtując przy tym różnorakie umiejętności niezbędne w późniejszych etapach.

Zabawkowe farmy dla dzieci – dobór zabawek

Zabawki dla małych farmerów to najczęściej repliki prawdziwych urządzeń rolniczych takich jak traktory, koparki, kombajny itd. To samo dotyczy również zabawkowych figurek zwierząt jak koniki, krówki czy świnki. Tworząc zabawkowy zestaw do odgrywania roli farmera trzeba wziąć pod uwagę skalę produktów. Pojazdy rolnicze wykonane w skali 1:32 będę wyglądać niezwykle nieproporcjonalnie przy figurkach zwierząt w skali 1:18. Jeżeli zatem Twoja pociecha posiada już jakieś rolnicze zabawki to miej na uwadze by kolejne prezenty były dobrane w odpowiedniej skali by nie popsuć immersji płynącej z rozrywki.

Zabawkowe stodoły dla dzieci

Zabawkowe stodoły to idealny pomysł na pierwszą farmerską zabawkę w dziecięcej kolekcji. Będzie ona stanowić bazę dla każdej dziecięcej zabawy skąd wyruszą plastikowe traktorki z przyczepkami czy też udadzą się na pastwisko figurki koników i krówek.

Zwierzęce figurki

Kolejna propozycja zabawki to figurki zwierząt, jakie najczęściej można spotkać na farmie. Koniki, kucyki, krówki, świnki czy kurczaczki wykonane w odpowiedniej skali i idealnie imitujące prawdziwe zwierzęta dadzą dziecku możliwość odgrywania tysiąca różnorodnych scenek i zabaw.

Zabawkowe traktorki i maszyny rolnicze

Każde gospodarstwo rolnicze potrzebuje odpowiedniego sprzętu. Nie inaczej jest w przypadku dziecięcej farmy. Zabawkowe traktorki, kombajny do zboża, przyczepy, prasy do słomy – wybór maszyn rolniczych dla dzieci jest ogromny. Zadbaj by dziecko w swoim parku zabawkowych maszyn posiadało przynajmniej jedno lub dwa urządzenia. Klasyczny traktor z przyczepką oraz kombajn wydają się idealną propozycją na start.

Gry farmerskie i puzzle

Jeżeli chcesz spędzić nieco więcej czasu na wspólnej zabawie z dzieckiem warto rozważyć zakup gier planszowych z motywem farmerskim lub też wybrać zestaw puzzli, które będą przedstawiały życie na farmie lub zwierzęta.