Emilka niedawno skończyła dwa lata. Urządziliśmy przyjecie w ogrodzie, pogoda była jak na zamówienie, liczna rodzina zjechała się, by razem z nami świętować ten dzień. Rąbek tajemnicy z tego dnia został uchylony na zdjęciach TUTAJ. 

I choć nie to w urodzinach dziecka jest najważniejsze, Emilka dostała wspaniałe prezenty, którymi cieszy się do dziś. Będą one stanowić ściągawkę dla tych, którzy stoją przed wyborem prezentu dla dwulatka. Sprawdzą się one (w większości) zarówno dla chłopca jak i dziewczynki!

Zobaczcie zatem nasze sprawdzone prezenty!

1. KLOCKI

Odkąd jestem mamą przejrzałam wiele poradników prezentowych i jestem bardzo zaskoczona, że nikt (lub prawie nikt) nie poleca klocków Lego. Rozumiem, że teraz bardziej modne są pastelowe, drewniane, ale u nas jest to najlepsza zabawka ever. Świadczy o tym chociażby to, że na dwutygodniowe wakacje Emilka zabrała (i wystarczyły jej!) figurki z LEGO DUPLO. Gdy skończyła dwa lata, już nie tylko bawi się figurkami i psuje budowle zbudowane przez tatę, ale sama buduje samoloty, garaże, wieże. Zabawy nie mają końca. 

2. KASA SKLEPOWA

Dwulatek zaczyna już odgrywać scenki, bawi się w zabawy sytuacyjne. Dlatego jako prezent świetnie sprawdzi się kasa sklepowa. Emilka jest wielką fanką klubu Myszki Miki więc w prezencie dostała kasę Myszki Minnie. Liczy, cieszy się z dźwięków wydawanych przez kasę, mówi do mikrofonu. Zabawka niedroga, a ma wiele funkcji i na pewno sprawdzi się dla małych sklepikarzy. 

Kasa sklepowa Myszki Minnie

3. PORTRET PUPILA

VJFJD

4. KLINIKA WETERYNARYJNA

Ta zabawka ma wiele zalet. Po pierwsze uczy dziecko cierpliwości i szkoli małe rączki w otwieraniu drzwiczek kluczem. W środku znajdziemy kotka i pieska, którymi trzeba się zaopiekować. Można osłuchać je stetoskopem (z którym Emilka potrafi biegać pół dnia), zmierzyć temperaturę, zrobić zastrzyk. Uczy empatii do czworonogów, ale i pozwala w oswojeniu dziecka ze zbliżającą się wizytą u lekarza.  

5. UKŁADANKI

Chyba każde dziecko lubi układanki i puzzle. U nas na prezent dla dwulatka fantastycznie sprawdziły się te z liczbami i literami. Dziś tylko układamy i uczymy się liczyć, ale w przyszłości sprawdzą się na pewno w nauce odczytywania godziny i pisania chociażby swojego imienia. 

6. PIŁKI

Dwulatki uwielbiają ruch. Dlatego świetnym prezentem będzie po prostu piłka do gry. Ale jeżeli dziecko już ją posiada (a zapewne tak jest), można podarować mu inny rodzaj zabawki z kulkami w roli głównej. U nas fantastycznie sprawdza się Piłeczkowy Pościg Dumel Discovery. Nawet ośmioletni kuzyn Emilki był nim zachwycony.

7. Figurki

Emilka uwielbia bawić się figurkami różnego rodzaju: postaciami z Lego Duplo, resorakami z filmu Auta. W prezencie urodzinowym dostała figurki HABA, o których wcześniej nie słyszałam. Są duże i przede wszystkim bezpieczne dla malucha, który jeszcze potrafi pakować wszystko do buzi. Stanowią idealne uzupełnienie kolekcji naszych figurek. 

8 -14. INNE

Emilka bawiła się tymi zabawkami już wcześniej, zatem świetnie sprawdzą się na prezent dla rocznego lub półtorarocznego dziecka. Ale jako dwulatka nadal bardzo je lubi i od miesięcy się jej nie znudziły, dlatego zamieszczam je również w tym zestawieniu.

Monika

Close