Pierwszy raz zabraliśmy Emilkę na basen, gdy skończyła 5 miesięcy. Uśmiech nie schodził jej wtedy z buzi, była zachwycona. Postanowiłam więc zapisać ją na regularne zajęcia. Wybraliśmy szkołę Aqua Master na basenie OSiR „Żoliborz”. Nie ukrywam, że lokalizacja miała tu kluczowe znaczenie, ale szkoła była polecana na wielu forach dyskusyjnych. Już po pierwszych zajęciach wiedziałam, że będę polecać ją również ja!

Miłość od pierwszego zanurzenia

Zajęcia prowadzone są przez 3 osoby. Główną prowadzącą jest Pani Zosia – fantastyczna osoba. Już na drugich zajęciach znała imiona wszystkich dzieci. Jej donośny głos sprawia, że rodzic dokładnie usłyszy instrukcje, jak wykonywać ćwiczenia z dzieckiem. Zawsze podejdzie (a raczej podpłynie) i pomoże.

Lekcja trwa pół godziny. Na początku dzieci witają się ze sobą podając sobie rączki i machając do siebie. Po chwili zaczyna się rozgrzewka. Pani Zosia instruuje rodziców, jakie czynności po kolei wykonujemy.

Podczas lekcji stosujemy wiele zestawów przyborów i kolorowych zabawek (m.in.: deski pływackie, sztangi ze sztucznego tworzywa, piankowe rury i maty, różnej wielkości piłki, gumowe zabawki, kółeczka, grzechotki, dmuchane zabawki i piankowe puzzle).

http://aquamaster.waw.pl

Emilce najbardziej spodobało się bieganie po ruchomej piankowej macie i wskakiwanie z niej do wody.

Basen wyposażony jest w gejzery, wodospady i tak zwaną sztuczną rzekę. Rzeka ta jest co tydzień wykorzystywana podczas zajęć. Dzieciaki pływają w niej z różnymi pomocami, tj. makarony czy deski, lub odbywają się w niej zabawy z piankowymi puzzlami.

Pod koniec lekcji dzieciaki wskakują do wody z brzegu i nurkują. To ostatnie jest chyba najbardziej stresujące dla rodziców. Ale zapewniam was, że nie ma się czego bać.

Nad bezpieczeństwem dzieci czuwa ratownik. Podczas mojej przygody z basenem jego asysta była potrzebna tylko raz, i to rodzicowi, a nie dziecku. Rodzicowi, którego jego radosna pociecha kopnęła tak mocno w nos, że nie można było powstrzymać krwotoku. Ach, te nasze słodkie maleństwa 🙂

Emilka zaczęła chodzić na zajęcia 2 dni po skończeniu 1 roku życia. Dzisiaj, mając ponad 2 lata, pływa już bez rękawków (ale w pasie o regulowanej wyporności).

Czy są minusy?

Oczywiście! Nasz problem to wyciągnąć Emilkę po zajęciach z basenu:)

Szkoła Aqua Master cieszy się dużą popularnością. Przekłada się to na problemy z dostaniem się na zajęcia. Odkąd pamiętam, grupy są pełne i zapisy prowadzone są na listę rezerwową. Na ewentualnie zwolnione miejsca zapisywane są kolejne osoby. Ja Emilkę zapisałam w styczniu na zajęcia rozpoczynające się… we wrześniu.

Kilka informacji ogólnych

Zajęcia prowadzone są na pływalni OSiR „Żoliborz” na ul. Potockiej 1 od poniedziałku do soboty (zajęcia w soboty są prowadzone w małym basenie bez rzeki).

Koszt karnetu dla dziecka z jedną osobą dorosłą wynosi 440 zł za 11 lekcji w dni powszednie, 430 zł za 10 lekcji w weekend (ilość lekcji zależy od świąt wypadających w dniu lekcji). Zajęcia odbywają się raz w tygodniu.

Zajęcia dla dzieci w wieku 1 – 3 lat prowadzone są w basenie rekreacyjnym, w którym woda ma głębokość do 140 cm i temperaturę ok. 32 st. C.

Woda w basenie uzdatniana jest techniką ozonowo-chlorową.

Szatnie wyposażone są w przewijaki. Suszarki są słabej jakości, więc warto wziąć swoją z domu. Ośrodek posiada podziemny parking i darmową szatnię na odzież wierzchnią.

Więcej informacji znajdziecie na stronie szkoły http://aquamaster.waw.pl

Drobnym drukiem

W artykule opisane zostały zajęcia dla roczniaków i dwulatków. Mogą się one różnić od zajęć dla niemowląt lub dzieci starszych.

Monika

Cieszymy się, że tu zajrzałaś/zajrzałeś! A jeszcze bardziej będziemy się cieszyć, jeżeli: 

– udostępnisz ten post 

– polubisz nas na Facebook  

– będziesz nas obserwować na Instagramie

Czytaj także

Maluch w wielkim mieście  
Warszawskie miejscówki dla roczniaków, dwu i trzylatków

Close