Sale zabaw to genialna sprawa – rodzice siedzą, dziecko się bawi. Z moich obserwacji faktycznie tak jest, jeżeli dziecko jest w wieku 4+. Z młodszym zazwyczaj są dwa rodzaje problemów. Pierwszy dotyczy samej sali. Zdarza się, że kącik dla maluchów składa się z basenu z piłkami, kilku maskotek, wybrakowanej tablicy manipulacyjnej i That’s it! Bywa też, że część dla starszaków jest tak zbudowana, że rodzic nie ma szans towarzyszyć swojemu bobasowi w niebezpiecznej (szczególnie ze względu na inne dzieci) wędrówce. 

Niedawno odwiedziłam z Ulą salę AIro Space Kids. Moja niedoszła dwulatka bawiła się wspaniale!

Airo Space Kids podzielone jest na dwie strefy: salę zabaw i park z trampolinami. Nas interesowało tylko to pierwsze, bo na trampoliny Ula jest jeszcze za mała.

Sala zabaw jest bardzo duża. Zaraz przy wejściu znajduje się mini tor gokartowy (atrakcja dla dzieci 3+) oraz strefa interaktywna z wielką piaskownicą z niebieskim, kinetycznym piaskiem, ekranami dotykowymi, tablicami manipulacyjnymi itp. Nie wszystko potrafię dokładnie nazwać, więc poniżej opis ze strony www. Dodam tylko, że ta interaktywna piaskownica, której działanie trudno wyjaśnić, była naprawdę bardzo oblegana przez dzieci w każdym wieku.

Wyrażenie „kosmiczna technologia” należy w przypadku Airo rozumieć dosłownie. Do nauki i zabawy mali goście planety Airo wykorzystują monitory dotykowe i panele zabawowe. W Airo znajduje się też – prawdopodobnie jedyna taka w całej Drodze Mlecznej interaktywna piaskownica. W zależności od formy usypanego piasku tworzy ona odpowiedni krajobraz, a mapa hipsometryczna w 3D odwzorowuje ukształtowanie rzeźby terenu. To prawdziwy zabawowy hit wśród Ziemian, który łączy najnowsze technologie projekcji interaktywnej z tradycyjną ziemską rozrywką w piasku. To świetna alternatywa dla tradycyjnej lekcji geografii.

https://airo.fun/kosmiczna-sala-zabaw/atrakcje-airo-space-kids

Pozostała część sali to wielki plac zabaw na kształt labiryntu, a w każdym jego zakamarku kryją się atrakcje. Można strzelać z kulek specjalnymi armatami, można zjeżdżać z jednej z kilku zjeżdżalni. Na każdą można wejść razem z maluchem i zjeżdżać z nim. Jedną ślizgawkę pokonuje się w pontonie i tu niestety jeden ponton jedna osoba. Skorzystanie z dzieckiem młodszym niż 3 lata jest możliwe, ale tylko jeśli dziecko nie będzie się bało jechać samo. Rodzic oczywiście może czekać na dole. Przy każdej zjeżdżalni siedzi osoba z obsługi i pilnuje zasad bezpieczeństwa. Nie ma więc sytuacji, w których dzieci się zderzają, najeżdżają na siebie lub innych wygłupów, których ja nie potrafię sobie wyobrazić, ale dzieciom na pewno przyszłyby do głowy.

W labiryncie znajdują się bardzo ciekawe i różnorodne tory przeszkód z piankowych elementów, mnóstwo drabinek i różnorodnie ukształtowanych ścieżek. Są nawet małe trampoliny z oznaczeniem, że na jednej może przebywać jedna osoba. Można wejść z maluchem pod warunkiem, że razem nie ważymy więcej niż 60 kg. Super zabawa i znowu punkty za gwarancję bezpieczeństwa. W momencie, gdy na trampolinie pojawiły się dwie rozbrykane dziewczynki, obsługa natychmiast się pojawia i zwraca na takie rzeczy uwagę. 

Najmłodsi zdobywcy kosmosu, którzy nie ukończyli jeszcze trzech lat, również znajdą na Airo swoje miejsce.  Strefa z bezpiecznymi urządzeniami rozwijającymi sprawność fizyczną małych kosmonautów usytuowana jest sprytnie blisko kawiarni, tak aby rodzice mogli cały czas widzieć swoje maluchy.
https://airo.fun/kosmiczna-sala-zabaw/

W strefie dla najmłodszych dzieci także jest co robić. Znajduje się tam duży basen z piłkami, spore piankowe elementy, które można układać oraz piankowe zwierzęta w rozmiarach XXL. Ula od razu dosiadła żółtą kaczkę 🙂 Jest także mały i niski labirynt ze zjeżdżalnią, drabinką i kilkoma przeszkodami. W strefie malucha nawet raczkujący bobas bawiłby się świetnie, szczególnie że wszystko jest tak zaprojektowane by rodzic też się zmieścił.

Jeżeli więc szukacie sali zabaw, w której pobawią się roczniaki, dwu lub trzylatki, to Airo Space Kids jest świetnym wyborem. Tekst nie jest sponsorowany. Naprawdę polecam!

Informacje ogólne

AIRO – Park Trampolin i Sala Zabaw Space Kids
AdresŁopuszańska 22, 02-220 Warszawa
Godziny otwarcia: 10 – 21
CENNIK

PONIEDZIAŁEK – CZWARTEK

1 godzina
20 zł
2 godziny
25 z
cały dzień
35 zł
dopłata za przekroczenie czasu, za każdą kolejną rozpoczętą minutę
0,35

PIĄTEK – NIEDZIELA

1 godzina
25 zł
2 godziny
35 zł
cały dzień
45 zł
dopłata za przekroczenie czasu, za każdą kolejną rozpoczętą minutę
0,45 zł

Parking – duźy i bezpłatny przy Centrum Łopuszańska 22

S.

Cieszymy się, że tu zajrzałaś/zajrzałeś! A jeszcze bardziej będziemy się cieszyć, jeżeli:

– udostępnisz ten post dalej;

– polubisz nas na Facebook;

– będziesz nas obserwować na Instagramie.

Czytaj także

Maluch w wielkim mieście  
Warszawskie miejscówki dla roczniaków, dwu i trzylatków

Close