Fajna sprawa to posiadanie dzieci. Naprawdę. Kiedyś okres przedświąteczny wiązał się głównie z nudnymi obowiązkami, jak sprzątanie czy zakupy. Dzisiaj mamy frajdę z szykowania dzieci na ten świąteczny czas, tworzenia nowych NASZYCH tradycji. W mojej rodzinie prezenty od zajączka zaczęły się właśnie z pojawieniem się moich dzieci. Dziadkowie znajdą każdą okazję, by obdarować swoje ukochane wnuczki. A my, rodzice, możemy dać naszym maluchom coś lepszego niż dar od zajączka, najlepszy prezent ever: swój czas. Jak go wykorzystać przed Wielkanocą, zobaczcie sami! 

Zróbcie kartkę wielkanocną 

I naprawdę ją wyślijcie! Moja dwulatka jest teraz na etapie, że chce robić wszystko sama, więc zapakowanie kartki do koperty, przyklejenie znaczka i wycieczka na pocztę dała jej dużo satysfakcji. A zrobienie samej kartki to najprostsza sprawa na świecie. Wystarczy kolorowy blok techniczny, mazaki i gotowe. Ja w naszych kartach zawsze odrysowuję rączki dziewczyn. Może Ci, co je dostają, zachowają te kartki, i za naście lat pokażą je dziewczynkom.  

Pomalujcie jajka, zróbcie króliczki

Oczywista oczywistość. Ale przyznajcie się szczerze, ile pisanek pomalowaliście w tym roku? Bo wystarczy krótka wycieczka do sklepu papierniczego, a przed świętami do Empiku czy Pepco. Znajdziecie tam mnóstwo inspiracji i naprawdę niedrogich artykułów do wspólnej zabawy z dzieciakami. Malowanie jajek ze styropianu, króliczkowych witraży albo „zwykłe” malowanie na papierze. Dzieci będą zachwycone, gdy ich prace ozdobią wasze salony i sypialnie. Nasza pierwsza pisanka powstała już miesiąc temu. Dzisiaj mamy już kilka pisanek, dwa zajączki i kartkę świąteczną (druga została już dawno zaniesiona na pocztę). 

Posadźcie rzeżuchę 

Nie przepadam za tą rośliną. Uważam, że śmierdzi. Ale sprawdza się idealnie jako pierwsza roślinka malucha. Bo zmienia się z dnia na dzień. Żaden domowy kwiatek tak szybko nie wyrośnie jak właśnie rzeżucha. Podlewając ją codziennie, maluch może rozpocząć naukę dbania o rośliny.

Przygotujcie koszyczek

Baranek, sól, chleb… – nie będę Was uczyć, co w koszyku powinno się znaleźć. Ale zanim go przygotujecie, warto przeczytać o symbolice danego produktu. Jestem pewna, że zaciekawi to Wasze maluchy.

I na koniec najfajniejsze!

Poszukajcie jajek 

Mimo, że zajączek jest świeckim symbolem i nie ma wiele wspólnego z chrześcijaństwem, jest to moja ulubiona „świąteczna” tradycja. W naszej rodzinie gdy w Wielką Sobotę dzieci idą z rodzicami do kościoła ze święconką, dziadkowie chowają w ogrodzie czekoladowe jajeczka wielkanocne od zajączka. Przez przypadek natrafiłam na artykuł o tradycjach wielkanocnych na świecie, i okazało się, że praktykują ją też Australijczycy. Dla chętnych artykuł ten znajdziecie na blogu Czas na wywczas tutaj.

Wielkanoc nie musi trwać tylko podczas niedzielnego śniadania. Może zacząć się już dużo wcześniej – podczas przygotowań. A te nie muszą wiązać się z podróżą do marketu po prezenty od zajączka. Spokojnie, okazja na kupowanie prezentów niedługo będzie: dzień dziecka tuż tuż 🙂 

Kochani,

chciałybyśmy złożyć Wam serdeczne życzenia,

aby te Święta Wielkanocne wniosły do Waszych domów wiosenną radość,

pogodę ducha, spokój, ciepło i nadzieję. 

Smacznego Święconego w gronie najbliższych i mokrego dyngusa.

Wesołego Alleluja!

Emilka, Julka, Ula, Monika i Sabina

Korporacja Bobas

Monika

Cieszymy się, że tu zajrzałaś/zajrzałeś! A jeszcze bardziej będziemy się cieszyć, jeżeli: 

– udostępnisz ten post 

– polubisz nas na Facebook  

– będziesz nas obserwować na Instagramie

Zobacz także

Close