Niewiele znam osób, których nie ma na facebooku. Nawet moja babcia ma konto i świetnie sobie na nim radzi. Kobiety będące mamami, leżące i pachnące cały dzień, nie tylko mają swoje profile. Często należą do parentingowych grup dyskusyjnych. Jednej, kilku, kilkunastu. Mama radzi mamie, kupię/sprzedam/wymienię itd itp. I pewnie wszystkie mamy widzą, że na grupach bardzo często powtarzają się te same pytania. Raz dziennie pada pytanie o pediatrę. Raz na trzy dni o ortopedę. No i oczywiście co robić w weekend z dzieckiem. Ten ostatni temat poruszamy w naszej weekendowej ściądze TUTAJ! 

Postanowiłam ułatwić nam życie i zebrać porady fejsbukowych mam w jednym miejscu. Cyklicznie będę tworzyła wpisy z waszymi poradami. Jeżeli akurat na dane pytanie będziemy mieć naszą poradę, oczywiście ją uwzględnimy. Ale autorem tych wpisów jesteście WY, Fejsbukowe Mamy! Częstujcie się i korzystajcie!

Pogoda robi się wakacyjna, więc na pierwszy ogień idą…

Hotele na weekend blisko Warszawy

Hotel Skansen w Sierpcu – 129 km od Warszawy

Zdecydowany faworyt. Polecany przez mamy, babcie, blogerki. W hotelu jest basen, kręgielnia, sala zabaw dla dzieci, plac zabaw, konie, boisko do siatkówki i piłki nożnej, oraz… kąpiel w winie, piwie lub mleku! W hotelu są 3 restauracje, dwie z nich serwują specjalne dziecięce menu. Hotel znajduje się obok skansenu, który jest fantastyczną weekendową atrakcją dla dzieci. W hotelu nie byłam, ale w skansenie tak. I powiem Wam, że jest na światowym poziomie. Spodoba się nie tylko dzieciom, ale i dorosłym. Dlatego jeżeli szukacie miejscówki na weekend poza Warszawą, śmiało możecie wybrać się do Sierpca!

https://www.hotelskansen.pl

Sielanka nad Pilicą – 65 km od Warszawy

Basen kryty z brodzikiem dla dzieci, pokój zabaw, plac zabaw, rowery, jazdy konne, zajęcia dla dzieci z gotowania, a dla mam spa. Czego chcieć więcej?  

www.sielanka.pl

Borówkowe domki w Nagawkach  – 105 km od Warszawy

Nigdy wcześniej nie słyszałam o tych domkach przy plantacji borówki amerykańskiej. Ale na zdjęciach wyglądają naprawdę fantastycznie. Kto nie chce jechać do dużego hotelu z tysiącem atrakcji, a w zamian dostać ciszę, spokój i naturę wokół – myślę, że dobrze trafi. 

http://borowkowedomki.pl

Zagroda Ojrzanów – 34 km od Warszawy

Kolejne miejsce idealny na bliski kontakt z naturą. Zwierzęta, stawy, trasy turystyczne. Wszystko wygląda znakomicie. 

www.zagroda-ojrzanow.pl 

Hotel Warszawianka w Jachrance – 39 km od Warszawy

Basen kryty z brodzikiem dla dzieci, park wodny, pokój zabaw, plac zabaw, plaża, klub dla dzieci, rowery, bilard, korty tenisowe, spa, fitness i klub nocny – chyba wszystko czego dusza zapragnie… Mnie najbardziej przekonuje ta bezpłatna prywatna plaża!

Moje polecenie: Vincent Sztuka Wypoczynku w Kazimierzu Dolnym – 140 km od Warszawy

Choć nie jest to hotel tak przyjazny dzieciom jak wymienione powyżej, czytaj: nie ma sali zabaw, czy parku wodnego, jest to kameralny i przytulny hotel w bardzo urokliwej miejscowości. Więc jeżeli lubicie spacery, i nie szukacie dużych hoteli z wachlarzem atrakcji dla dzieci, nie będziecie zawiedzeni.

http://www.pensjonatvincent.pl/pl/

To co, torby spakowane? Gdzie jedziecie w ten weekend?

Monika

Cieszymy się, że tu zajrzałaś/zajrzałeś! A jeszcze bardziej będziemy się cieszyć, jeżeli: 

– udostępnisz ten post 

– polubisz nas na Facebook  

– będziesz nas obserwować na Instagramie

Zobacz także

Close