Centrum Nauki Kopernik, to świetne miejsce dla całej rodziny. Czy jest jednak odpowiednie dla najmłodszych dzieciaków, czyli tych w wieku od roku do trzech? Czy nie jest to jedno z tych miejsc, w których będziemy biegać sprintem za dzieckiem pilnując, aby nic nie zniszczyło lub nie uległo (samo)okaleczeniu? Przetestowałyśmy CNK na skórze naszych maluchów. Wynik? Zdecydowany „Approve”!

 

  1. Centrum Nauki Kopernik i Galeria Bzz

W CNK znajduje się “Galeria Bzz”. Miejsce przeznaczone jest dla dzieci do lat pięciu. Młodsze dzieci mogą tam świetnie spędzić czas. Ula miała 20 miesięcy, gdy pierwszy raz odwiedziła Galerię. Jej wzrok od razu przykuły tzw. “eksponaty wodne”. To taka sztuczna rzeka, z mnóstwem przyrządów do robienia fal, wirów wodnych, wodospadów lub po prostu zabawy kolorowymi piłeczkami lub gumowymi kaczuszkami. Ula zdecydowała się na to ostatnie, a że uwielbia wodę, to w zasadzie wszystkie inne rzeczy w Galerii były zbędne. Dzieci mają swobodny dostęp do wody, więc oczywistym jest, że się pochlapią. Organizatorzy ostrzegają o tym i proszą o przygotowanie odzieży na zmianę.

Ja w Galerii Bzz miałam wolne. Ulę totalnie pochłonęła zabawa, a ja mogłam tylko stać i patrzyć jak się cieszy. W pewnym momencie, jak typowa matka sięgnęłam do torebki po telefon z zamiarem uwiecznienia tych radosnych chwil mojej córki. Oczywiście znalezienie telefonu w torebce typowej matki chwilę trwa. Po wygranej walce z torebkowym bałaganem uruchamiam aparat i już sobie kadruję i nie wierzę w to co widzę… Ula stoi jedną nogą (w bucie) w tej wodzie i chce biec, ku dryfującej pół metra od niej żółtej kaczce z fryzurą Elwisa. Szybko wrzucam telefon z powrotem do torebki i w ostatniej chwili powstrzymuję ją przed włożeniem do wody drugiej obutej nogi.

Jeśli więc wybieracie się dziećmi do galerii Bzz zimą, radę o odzieży na zmianę potraktujcie dosłownie: buty, skarpetki, spodnie, bluza. Szczególnie jeśli Wasze dzieci, tak jak moje, mają w genach coś z Aqua Mana lub Małej Syrenki.

 

Poza wodnymi atrakcjami w Galerii Bzz jest wiele ciekawych rzeczy dotyczących głównie zwierząt i naturalnego środowiska. Na pewno można zaplanować kilka wizyt, bo za każdym razem można przyjrzeć się innemu z zakątków.

 

Jak wygląda świat oczami węża? Co kryje się we wnętrzu kalejdoskopu? Jak pachnie lis? Trzeba dotykać, wąchać, sprawdzać, burzyć i układać. 

Przestrzeń stymulująca do nieskrępowanego eksperymentowania. Pełna wolność w odkrywaniu świata. Tu eksperymentują mali ludzie angażując wszystkie zmysły, bez najmniejszych oporów, bez wstydu przed pomyłką. Napędza ich wyłącznie ciekawość. Zainspiruj się, obudź w sobie dziecięcy entuzjazm.

Wejście wraz z opiekunem. Pobyt na wystawie trwa 1 godz. 10 min. i rozpoczyna się o godzinie określonej na wejściówce. Niektórzy wychodzą jednak wcześniej, wtedy animatorzy mogą wpuścić Cię w trakcie. W trakcie eksperymentów przy eksponacie wodnym dzieci mogą się zachlapać. Proponujemy zabranie ubrań na zmianę. W przestrzeni wystawy znajduje się także suszarka do ubrań.

Wystawa przeznaczona dla dzieci do 5 lat.

Dzieci wchodzą na wystawę razem z opiekunem.

http://www.kopernik.org.pl/wystawy/galeria-bzzz/

Poza samą galerią dla maluchów CNK ma stałą wystawę, która na pewno zainteresuje nasze młodsze pociechy. Uli najbardziej podobały się eksperymenty ze światłem oraz pokój Amesa.
Niestety w tym drugim bardziej od efektu złudzenia optycznego interesowało ją po prostu tarzanie się po nierównej podłodze.
Ale był też słonik z trąbą, z której dmuchało powietrze unosząc żółtą piłeczkę, gigantyczne bańki i wiele innych fajnych rzeczy dla malucha.

Informacje ogólne

Cena – do 2. roku życia wejście gratis
Opiekun – 33 pln
Bilet ulgowy – 22 pln
strona www – http://www.kopernik.org.pl
Parking – płatny przy CNK lub płatny przy ulicy

S.

Cieszymy się, że tu zajrzałaś/zajrzałeś! A jeszcze bardziej będziemy się cieszyć, jeżeli:

– udostępnisz ten post dalej;

– polubisz nas na Facebook;

– będziesz nas obserwować na Instagramie.

Close